maxresdefault

Nie minęły 2 dni! Już wiemy więcej o 1.9!

Zanim przejdę do postu chciałbym poinformować iż pod postem od teraz jest możliwość komentowania.Możecie dzielić się swoimi przeczuciami i opiniami na temat nadchodzącej wersji gry!

Nie minęły 2 dni od ostatniego postu ,a już prace poszły do przodu! Popularna sugestia użytkownika LupusX, została dodana do gry przez jeb’a! Co to za sugestia? Lupus ,prosił o dodanie do gry możliwości tworzenia ścieżek. W 1.9 będziemy je mogli tworzyć klikając na blok trawy łopatą za pomocą prawego przycisku myszy.Prawdopodobnie ścieżki przyśpieszą przemieszczanie się aż o 10%!.

Bez tytułu

Bez tytułu

Od postu który widzicie na samej górze obrazka powstała kukurydza! W nowej wersji gry właśnie ona zostanie dodana! Cieszycie się ,że dojdzie nowy pokarm? Piszcie w komentarzach :-)

Jeżeli już jesteśmy przy słynnym Jensu Berfenstenu to może powiem wam więcej o jego postach na temat 1.9! Poinformował on także w swoich postach że trwają prace nad Minecraft’em z takimi samymi funkcjami na każdym urządzeniu! Co wy o tym myślicie?

Pamiętasz pierwsze włączenie Minecraft’a? Sprawdzanie wymagań systemowych? Zawsze widniało tam logo OpenGL ,czyli silnika graficznego Minecrafta.Już wkrótce pożegnamy się z tym rozwiązaniem! Mojang chce zastosować w swojej grze shadery. Nie chodzi tutaj o shadery z moda GLSL Shaders Mod.

Shadery to proste programy napisane w języku programowania podobym do C. Dzięki nim, możemy bardziej optymalnie wysyłać operacje do karty graficznej (głównie na nowszych maszynach). Mogą one wykonywać operacje na każdym pikselu („fragment shader”, np.: zmienić kolor) lub manipulować wierzchołki („vertex shader”, np.: obracać, przemieszczać oraz zmienić wielkość).

Dzięki temu zastosowaniu gra stanie się bardziej wydajna i jak powiedział Ryan Holtz zyska o wiele więcej możliwości! Co mi się w tym nie podoba? Niektórzy jeszcze korzystają z takich wynalazków jak karty graficzne 128mb ramu itd ,nowy Minecraft może już im nie pójść!

Pamiętajcie o możliwości komentowania moich postów! Zapraszam do wykonania tej czynności :)

 

Print Friendly
  • Bartek

    wiesz kiedy wejdzie ta wersja ? ktrórego miesiąca dnia ?

    • RoofikPlaysGames .

      Podejrzewam że podczas premiery windows 10. Bo własnie na trailerze Minecraft w sklepie Microsoft się pobiera.