minecraft+edu

Minecraft w nauce? Australia się zgadza!

W całej historii Minecrafta mieliśmy wiele przykładów, że gra ta może uczyć.Lekcje rozsądnego wydawania i dyspnowania surowcami, pokaz naszej wyobraźni, a także negocjacje i walka o przetrwanie oraz niekiedy współpraca z innymi graczami.

Ostatni spadek popularności gry nie jest przyjmowany przez rząd Australi jako oznaka do niepokoju. Odwrotnie wręcz – wykorzystują oni potencjał gry do nauki najmłodszych ale także i tych starszych użytkowników i fanów tej produkcji do nauki skał znajdujących się pod ziemią. Mowa tu o nauce geologicznej struktur danych bloków.

Rząd Australii wyszedł z założenia, że skoro gra sprzedaje się w ogromnych ilościach to z pewnością będzie barwną i świetną rzeczą do propagowania nauki podanej w przestępnej formie. Bo jak można nazwać inaczej reklamowanie szeroko pojętej nauki w formie świetnej gry, w którą grają dzieciaki na całym świecie?

geologia

 

Krótki opis danych bloków i obrazek to wszystko czym posługuje się strona rządowa. Cały projekt określa mianem Geologii Minecrafta.

A co wy o tym myślicie?

Print Friendly