sciezka-szlak-w-trawie-minecraft-1.9

Co już wiemy o Minecraft 1.9?

W trakcie ostatnich tygodni, na Twitterze pracowników Mojangu pojawiały się posty które mówią nam, czego możemy spodziewać się w nadchodzącej wersji gry – 1.9. Wiemy już, że ta aktualizacja skupiać się będzie glównie na usprawnieniu systemu walki. Ale co dokładnie ulegnie zmianie?

Pierwszą zapowiedzianą zmianą są zmiany w systemie łucznictwa. Zostanie przywrócony pojemnik na strzały, który istniał w początkowych wersjach gry. Będzie on służył do przechowywania strzał, które będą się teraz dzielić na kilka różnych typów. Nie znamy ich wszystkich, ale z poniższego zdjęcia można wywnioskować, że jedną z nich będzie Spectral Arrow (Strzała Widmo?).

frame_034-583x328

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu ekwipunku widnieje miejsce mające ikonę w kształcie tarczy. Dinnerbone zdradził nam, że służy ono do przechowywania przedmiotu, który postać będzie trzymała w drugiej ręce.

Od 1.9 postać gracza ma stać się oburęczna. Będzie istniał podział na rękę prawą i lewą. Będzie możliwość zmiany ręki prawej/lewej w ustawieniach gry.

Być może brzmi to skomplikowanie, ale Dinnerbone zapewnia, że jest to system bardzo łatwy do zrozumienia i pozwoli nam, na przykład: na kładzenie pochodni (prawy przycisk myszy) podczas kopania kilofem (lewy przycisk myszy).

Ostatnią z informacji jest to, że w nowym Minecraftcie zostanie całkowicie usunięte blokowanie mieczem. Za to, zostaną dodane tarcze, którymi będziemy mogli blokować atak jednocześnie walcząc z przeciwnikiem.

28_12-36-39_5lAuKpChJR-583x328

Print Friendly