maxresdefault

1.9: Przegląd dotychczasowych snapshotów.

Wersja 1.9 zbliża się wielkimi krokami. Wydano już 3 snapshoty z serii 1.9 ,które wprowadziły dość duże zmiany. W tym poście poznacie je wszystkie.

29.07.15 SNAPSHOT 15w31a:

  • Najważniejsze zmiany:

Jak obiecywał Mojang ,została dodana oburęczność. Zmianę położenia trzymanego przedmiotu pomiędzy prawą i lewą dłonią wykonujemy domyślnie klawiszem F.

Zajęto się dawno porzuconym The Endem. Od teraz znajdziemy tam Miasto Kresu! Wraz z tym dodano również nowe bloki: Purpurowy blok, purpurowy filar, purpurowe schody, purpurowa płyta oraz cegły z kamienia Kresu.

Została dodana również możliwość zdobycia głowy smoka oraz Różdżka Kresu. Nie zapomniano również o smoku ,który teraz zmienił mechanizm lotu i zieje teraz fioletowym strumieniem powietrza. Wierze na których znajdowały się bloki do zniszczenia od teraz będą bliżej siebie i najwyższe z nich będą posiadały ogrodzenie z metalowych krat.

  • Reszta zmian wprowadzonych do gry:

Znudziły cię dotychczasowe moby ,które możesz zobaczyć w Minecraft’cie? Jest coś nowego ,to „Shulker”.  Nie powiem jednak co on robi , zaproszę cię do zagrania w grę :).

 

Dodano możliwość tworzenia ścieżek ,tworzy się je trzymając łopatę i klikając prawy przycisk myszy.

Dodano miksturę lewitacji – Po trafieniu tą miksturą przez Shulkera gracz unosi się w powietrzu. Da się ją przyrządzić w stole alchemicznym.

Dodano efekt poświaty – po trafieniu w gracza pojawia się dobrze widoczna biała obwódka. Da się ją przyrządzić w stole alchemicznym.

Łuk szkieleta jest teraz animowany.

Dodano czternaście nowych typów strzał.

Dodano nowy kwiat może być zasadzony tylko na kamieniu kresu (Zdjęcie w najważniejszych zmianach).

05.08.15 Snapshot 15w32b:

Wiele poprawek oraz trochę usprawnień:

  • Usprawniono system ładowania światów – od teraz przy importowaniu światów ze starszych wersji gry otrzymujemy propozycję stworzenia jego backupu;
  • Usprawniono system ładowania paczek zasobów – od teraz niekompatybilne z używaną wersją paczki zasobów wyświetlane są na czerwonym tle;
  • Usprawniono trzymanie przedmiotów w jednej jak i drugiej ręce;
  • Portale do nowego Kresu generowane są teraz na powierzchni;
  • Usprawniono mechanizm lotu Smoka Kresu;
  • Usprawniono działanie mikstur;

12.08.15 Snapshot 15w33c:

Dodano długo oczekiwane tarcze:

shields

 

Crafting tarczy (Wełna odpowiada za kolor tarczy ,można korzystać z dowolnego drewna):

crafting

 

 

 

Dodano rozlewane miksturki „Lingering Potion” tworzy się je z oddechu smoka kresu. W miejscu użycia rozlewanej miksturki unoszą się cząsteczki. Stanie w nich nadaje nam efekt wykonanej miksturki.

Patrzenie się w bramę kresu (Portal prowadzący do wysp kresu) powoduje zawroty głowy (nadaje efekt nausea).

Ciekawostka: Gdy mob zaatakuje nas ,gdy trzymamy tarcze ta zmieni swój kolor. (BUG ALERT)

 

To wszystko w tych 3 snapshotach. Już niedługo spodziewamy się kolejnych ,które również postaram się opisać. Piszcie w komentarzach jak podobają się wam wprowadzone zmiany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly